09.1.2018 16:16:57

Zlatá lyže prvním z vrcholů lyžařské sezony v Novém Městě

Prvním vrcholem zimní sezony v Novém Městě na Moravě bude od pátku do neděle jubilejní 80. ročník závodu o Zlatou lyži, který bude současně mistrovstvím České republiky v běhu na lyžích. Pro část českých reprezentantů bude šampionát poslední možností vybojovat si místa na olympijské hry. Na startu ale budou chybět po Tour de Ski Petra Nováková, Katka Beroušková, Martin Jakš, Petr Knop a Michal Novák.
 
"Je reálná možnost, že by startoval v Novém Městě Aleš Razým, který má za sebou rovněž Tour de Ski. Jeho účast se ještě řeší," uvedl manažer komunikace Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 
Lyžařské podmínky jsou při současném oteplení solidní. "Sněhu na tratích máme dostatek. Věřím, že se podaří stopy dobře připravit," řekl ředitel Vysočina Arény Jan Skřička. Muži budou mít připraven okruh v délce 3,75 kilometru a ženy 3,3 km. 
 
Po všechny tři dny jsou začátky závodů dospělých a juniorů vždy v 9:30 hod. V pátek jsou na programu závody volnou technikou žen a juniorek na 10 km a po nich mužů a juniorů na 15 km. V sobotu se bude bojovat o tituly ve sprintu volnou technikou a v neděli program zakončí závody klasickým stylem na 10 a 15 km. 
 
Kromě dospělých budou na programu i závody dorostenců.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se