14.2.2018 18:46:46

Závodem v Nové Městě vyvrcholí seriál Lyžuj Lesy ČR

Ve středu 21. února bude Vysočina Arena hostit závěrečný podnik seriálu závodů v běhu na lyžích určených výhradně žákům základních škol, dětem od 1. do 9. třídy.

Vysočina Arena přivítá na dvě stovky mladých lyžařů, kteří budou závodit na atraktivních tratích, kde nebudou chybět dovednostní prvky, které hravou formou prověří nejenom jejich fyzickou zdatnost, ale stejně tak i lyžařské dovednosti. 

Úsek běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR získal pro nadcházející lyžařskou sezónu nového významného partnera Lesy ČR. Společnost se stala hlavním partnerem Českého poháru, Mistrovství ČR a zároveň i partnerem nového projektu LYŽUJ LESY, který podpoří děti na mládežnické úrovni. Cílem projektu je přilákat děti k běžeckému lyžování prostřednictvím atraktivních závodů a zároveň zvýšit počet sportujících dětí na základních školách.

 

„Jedná se o čtyři náborové závody pro děti školního věku. Velmi si ceníme toho, že se nám podařilo uzavřít toto strategické partnerství, které podporuje zejména sportování dětí a mládeže. Běžecké lyžování probíhá především v prostředí lesů, proto nám partnerství s Lesy ČR dává jednoznačně smysl,“ vysvětluje sportovní ředitel Lukáš Sacher.

 

Čtyři závody pro děti ze základních škol se konají v průběhu ledna až února v těchto lokalitách:

  1. - 16. 1. 2018 Krušné hory - Boží Dar KL SLOVAN K.VARY
  2. - 6. 2. 2018 Šumava – Vimperk FISCHER SKI KLUB ŠUMAVA 
  3. - 13. 2. 2018 Jizerské hory - Jablonec na Nisou SKI KLUB JABLONEC   
  4. - 21. 2. 2018 Vysočina - Nové Město na Moravě  SK NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

 

Pořadatelem závodů jsou lyžařské kluby pracující na vysoké úrovni s mládeží s odpovídajícími zkušenostmi s pořádáním soutěží pro děti. Závody budou mít charakter obratnostního závodu s několika disciplínami jako např. osmička, slalom, skoky, terénní vlny, jízda pozadu, otočky, přeskok, soupaž, rovnováha na jedné noze, podlézání, výměna lyží apod. Trať závodu bude pro soutěžící k dispozici před startem, aby si každý závodník mohl vyzkoušet, co ho během závodu čeká. Důraz bude kladen na začínající a neregistrované běžkaře, kterým bude přizpůsobena trať závodu. Cílem je zábavnou a atraktivní formou představit svět běžeckého lyžování. V dalších letech se počítá s rozšířením projektu do všech krajů.

 

Součástí závodů bude možnost omezeného zapůjčení lyžařského vybavení (boty, hole, lyže) pro žáky bez vlastní výstroje. O možnosti zapůjčení vás bude informovat pořadatel. Během závodu budou dispozici pořadatelé, kteří závodníkům poradí s mazáním a pomohou připravit lyže na závod. Kategorie budou rozděleny dle tříd na 1.-2. třídu, 3.-5. třídu, 6.-7. třídu a 8.-9. třídu. Vyhlášení vítězů a tratě budou zvlášť pro závodníky registrované v lyžařském oddíle a pro neregistrované závodníky bez větších běžkařských zkušeností. Technika bude volně tedy s možností využít obou stylů na skate i na klasiku. Podrobné informace k projektu budou zveřejněny na stránkách www.czech-ski.cz a na internetových stránkách pořádajících klubů.

 

„Lesy ČR podporují aktivní trávení volného času v přírodě. Stále více se zaměřujeme na děti a mládež, a proto jsme se rozhodli nejen podpořit běžecké disciplíny Svazu lyžařů ČR, ale přicházíme s novým formátem závodu pro základní školy – LYŽUJ LESY. Od této spolupráce si slibujeme spoustu nových a mladých nadšenců do běžeckého lyžování,“ říká generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád.

 

SK NMNM, SLČR

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se