31.7.2019 08:27:17

Vysočina Arena Tour seriálu Kolo pro život (10. – 11. 8. 2019)

Desátý závod Kola pro život 2019 nabídne skvělý cyklistický „fesťák“ v novoměstské Areně. Kromě tradiční sportovní náplně a 4. ročníku veletrhu Test & Expo je připravená řada novinek: UCI maratonská trasa A, Gravel & MTB Rallye Vysočina, závod elektrokol E-bike Eliminátor, orientační závod na kolech Family Advanture a mistrovské dětské závody ČT :D Junior Trophy. Do všech závodů se můžete hlásit ZDE

Kolo pro život a Vysočina

Pro jeden ze svých nejprestižnějších a nejnavštěvovanějších podniků si populární seriál amatérských závodů na horských kolech zvolil lokalitu Vysočiny. Jak neskutečně krásný je kraj na pomezí Čech a Moravy vyzpíval kdysi Milan Dufek z kapely Rangers v nezapomenutelné písní s dojemnou melodií a textem: „Vítr v raním přeletu mě voní, mmm voní, Vysočinou…“ Půvaby místní panenské krajiny a profesionální, skvěle vybavené zázemí jsou také hlavními důvody, proč je každoročně v rámci víkendu Vysočina Arena Tour České spořitelny sportovní svatostánek nabitý k prasknutí.  K organizátorům bikerských závodů pro celou rodinu se navíc už počtvrté připojili ostřílení pořadatelé cyklistického veletrhu Test & Expo a dali společně dohromady víkend nabitý nevšedními sportovními zážitky pro návštěvníky všech věkových a výkonnostních kategorií, včetně úplných začátečníků a dětí.

 

Novinky 2019

Novinek je i letos spousta. Kolo pro život nabídne poprvé v NMNM maratonskou trasu A započítávanou do žebříčku UCI. Další premiéru bude slavit vyřazovací závod pro milovníky elektrokol E-bike Eliminátor, pro rodiny je zase připravený první ročník Family Adventure, což není nic jiného než zábavný orientační závod na kolech po místních lesích. Také letos se mohou těšit jezdci na „štěrkoletech“ na Gravel & MTB Rallye Vysočina a děti na druhý ročník mistrovských závodů ČT Déčko Junior Trophy, kde se pojede nejen „jako o život“, ale také o krásné trofeje a vyšší počet bodů do celoroční soutěže ČT :D JT.  V rámci veletrhu Test & Expo 2019 budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a otestovat novinky z kolekcí 2019/2020 předních cyklistických značek.

 

Sobota

Sobotní závodní program patří tradičním trasám seriálu Kola pro život na 33 km (trasa C) a 54 km (trasa B) i nové trasa A UCI (85 km). Účastníky provedou nejatraktivnějšími místy Žďárských Vrchů, jako jsou Žákova hora nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Ještě před premiérovým startem maratonské trasy A, ze které si závodníci zapíší vyjeté body do žebříčku UCI, se ráno otevřou stánky veletrhu Test Expo.  Od 9:00 do 16:00 mohou individuálně vyrazit na dobrodružný orientační závod rodiny i jednotlivci v rámci Family Advanture. Nesoutěžní „orienťák“ se určitě bude líbit všem cyklistů, kteří jsou hraví a rádi vyzkouší něco nového. Odpoledne odstartuje novinka pro cyklisty na elektrokolech pod názvem E-bike Eliminátor. Vyřazovací závod se jede ve skupinách po čtyřech a vyvrcholí velkým finále čtyř nejrychlejších, kteří zabojují o pomyslné zlato, stříbro, bronz a bramboru. Elektrokola si můžete zdarma půjčit na místě.

 

Neděle

Nedělní program otevřou od 9:00 děti. V bezprostřední blízkosti Areny se uskuteční další díl dětského cyklistického seriálu ČT Déčko Junior Trophy pro děti od 0 – 13 let. Boje budou dramatické, protože se právě tento závod jede jako mistrovský a bude netypicky probíhat jako dvojboj (klasické závody na okruhu + Junior Trophy Downhill). Společně s juniory odstartuje v 9:00 závod „štěrkoletů“ a dalších MTB cyklistů v Gravel & MTB Rallye Vysočina na trati složené z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu.

Další šancí zapojit se do sportovního programu najdou rodiny a děti v nezávodní Family jízdě na 20 km a mládež na stejné trati v dětském maratonu ČD Cargo Junior Trophy. Čeká je krásná trať po lesních pěšinách na hřeben nad Vlachovicemi, dolů po stezkách Cyklo Arény Vysočina. Děti, které startují v dětských závodech ČT :D JT mají startovné na Family jízdě zdarma.

 

Doprovodný program

Po celý víkend doplní závody nabitý doprovodný program pro děti i dospělé. Hlavní partner závodu Česká spořitelna připravila pro všechny Modrou zónu s prostornou jídelnou, kavárnou a dětským koutkem.  Děti si užijí další radovánky v Dětské zóně ZPMV ČR, Dětském klubu, na Pumptracku Chupa Chups nebo se mohou zdokonalit v jízdě na kole pod vedením profesionálů v Bike Academy KPŽ. Dospělé určitě zlákají prodejní stánky partnerů seriálu a vystavovatelů veletrhu. Pak už zbývá jen nezapomenout vhodit slosovací lístek do tombolového boxu a využijte všechny služby pro závodníky, které jsou součástí startovného (mechanické depo, úschovna kol, sprchy, mycí boxy na kola, prádelna...)

KPŽ

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se