22.1.2016 12:42:30

Policie využije i dvě nové čtyřkolky

Dvě nové čtyřkolky využijí při nadcházejícím Světovém poháru v běhu na lyžích ve Vysočina Areně novoměstští policisté k zabezpečení pořádku. Na těchto čtyřkolkách střeží nejen areál a jeho okolí, ale také hotely a penziony, kde bydlí účastníci Světového poháru.
"Při každé velké akci přicházíme s něčím novým. Před mistrovstvím světa v biatlonu jsme očíslovali sloupy. Tato novinka našla své uplatnění. Divákům, kteří neznají zdejší okolí stačí při nahlášení události polici se jen rozhlédnout a říci číslo sloupu. Okamžitě víme, kde se nachází a můžeme rychle pomoci," řekl npor. JUDr. Libor Černý, vedoucí obvodního oddělení České policie v Novém  Městě na Moravě.
 
 
Spolupráce pořadatelů sportovních akcí a policejních složek funguje na vysoké úrovni. "Už deset let při pořádání akcí pracují stejní lidé, kteří byli u prvního kopnutí do země a položení základního kamene až po současnost. Byli u budování elektrických i datových sítí, kamerových systémů, které začalo budovat město. Sítě informační technologie jsou krajské, město provozuje server a systém jako takový. Pořadatel už jen přidává kamerové body," dodal JUDr. Černý.
 
 
V minulosti měla novoměstská policie jedno svoje stanoviště přímo ve Vysočina Areně. "Řídící štáb jsme přemístili do Nového Města, kde máme současně i dozorčí službu. Při pořádání velkých závodů nemáme nároky na parkovací plochy a místnosti v areálu. Pomocí kamerového systému jsme dokonale v obraze a můžeme okamžitě reagovat na situaci," vysvětlil JUDr.  Libor Černý.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se