23.1.2016 14:50:50

Johaugová vyhrála závod žen na 10 km

Nejlepší ženy závodu na 10 km volnou technikou při SP v Novém Městě na Moravě 2016.

Norka Therese Johaugová potvrdila roli favoritky a vyhrála závod žen na 10 km volným způsobem v Novém  Městě na Moravě. Z českých závodnic skončila nejlépe na 38. místě Petra Nováková, bodově ale do Světového poháru vyšla naprázdno.

Vítězná Johaugová měla v cíli náskok 4,6 sekundy na svou krajanku Astrid Jacobsenovou. Třetí byla Američanka Jessica Digginsová. Johaugová vede i průběžné pořadí Světového poháru na 1484 bodů. Druhá je Norka Ingvild Flugstad Oestbergová se ziskem 1274 bodů.

Johaugová vyhrála systém start - cíl, na všech mezičasech byla nejrychlejší. "Byla jsem před startem trochu nervózní. Nevěděla jsem,  jakou formu mám po Tour de Ski, kdy jsem kromě tréninku relaxovala . Jsem pochopitelně ráda, že jsem se dostala na stupně vítězů," uvedl na tiskové konferenci po závodě Johaugová.

Nováková vsadila na rychlejší start, na prvním mezičase byla na 24. místě. postupně se ale ve výsledkové listinbě propadala. Bála jsem se, abych začátek nepřepálila. "Jela jsem opatrně, po nemoci jsem byla raději opatrná. Pocity jsem měla dobré, takže je můj návrat formy na dobré cestě," uvedla Nováková.

Z dalších českých závodnic Sandra Schützová obsadila 48. pozici, Kateřina Beroušková skončila padesátá.