24.5.2015 18:14:33

Jaroslav Kulhavý napsal za SP horských kol v Novém Městě zlatou tečku

Start závodu mužů
Start závodu mužů
(foto: Jan Němec, MTBS.cz)

Nádherným vyvrcholením skončil úvodní díl Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě, když se Jaroslavu Kulhavému podařilo zvítězit. Český biker po 4 letech zopakoval triumf na domácí trati, před vynikajícími fanoušky.

“Je to ohromná úleva. Nečekal jsem, že to bude tak snadné a mohlo by to vyjít na vítězství. Poslední týden sice signalizoval dobrou formu, ale porovnání se světovou špičkou jsem neměl. Byl to perfektní závod a mám obrovskou radost, fanoušci zase byli neuvěřitelní, místama to bylo na ochluchnutí,” nechal se po závodě slyšet Jarda Kulhavý, který o první místo do posledního kola bojoval se Švýcarem Nino Schurterem. Bronz vybojoval úřadující mistr světa Julien Absalon z Francie.
 
Závod žen měl podobný průběh jako ten mužský, jen obsazení bylo jiné. Hlavní roli v něm hrály Gunn Rita Dahle z Norska a o dvacet let mladší švýcarská bikerka Jolanda Neff. A byla to právě dvaadvacetiletá závodnice z celku Stökli, která svou zkušenější soupeřku udolala až v posledním okruhu. Nejlepší českou závodnicí byla Karla Štěpánová na 32. místě.
 
Ranní start kategorie mužů do 23 let nejlépe vyšel Švýcaru Larsi Forsterovi. Čeští mladíci skončili za očekáváním: 20. Jan Vastl, 28. Martin Stošek.
 
Muži elite

Jan Němec

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se