23.1.2016 16:26:09

Jakš doběhl dvacátý, vyhrál Francouz Manificat

Martin Jakš
Martin Jakš

Český běžec na lyžích Martin  Jakš obsadil dvacáté místo v závodě Světového poháru mužů na 15 kilometrů volnou technikou ve Vysočina Areně. Vítězství si odnesl Francouz Maurice Magnificat, který v cíli předstihl o více než deset sekund lídra Světového poháru Nora Martina Johnsruda Sundbyho. Lukáš Bauer obsadil ve svém prémiovém startu v letošním ročníku Světového poháru 43. místo se ztrátou 2:14,5 na vítěze.

"Závod mě dnes hodně bolel, ale čekal jsem to. Můj start jsem nebral nostalgicky. Byl jsem rád, že jsem mohl startovat. Diváci byli slyšet, ale doufal jsem, že jich přijde více.  Pokud se nedostanu do desítky nejlepších, tak nejsem nikdy s výsledkem spokojen," poznamenal v cíli Bauer.
 
 
Také Jakš měl v cíli poněkud rozporuplné pocity. "První kolo bylo docela dobré, diváci mě hnali dopředu. Myslel jsem si, že jedu dobře. Do doby, než mě předjel za mnou startující Nor Rundgreen. Trochu jsem si odpočinul a v závěru opět zrychlil," popsal svoje pocity Jakš.
Francouz Manificat držel celý závod vyrovnané tempo. Na prvním mezičase (2,5 km) byl ještě druhý se ztrátou tří sekund na Sundbyho. Na dalších mezičasech už byl nejrychlejší. 
 
 
"Dopadlo to dobře, dosáhl jsem na první vítězství v sezoně.  Po Tour de Ski jsem byl trochu unaven. Lyže jsem měl dobře připravené. Okolo tratí bylo hodně lidí, kteří dali závodu dobrou kulisu. Měl jsem výhodu, že jsem startoval minutu za Sundbym a měl jsem dokonalý přehled o jeho časech," dodal vítězný Manificat.
 
 

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se