22.1.2016 16:01:35

Bauer bude v Novém Městě startovat!

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Vleklé dilema o svém startu v Novém Městě na Moravě rozluštil Lukáš Bauer v pátek po poledni. Na tiskové konferenci oznámil, že se v sobotním závodě mužů na 15 km objeví na startu. Po zranění žeber ještě v této sezoně nestartoval. 
 
"Je skvělé, že tady budu moci startovat. Budu se prát. Zda skončím třicátý, nebo osmdesátý, je mi jedno. Lidi to musí pochopit," usmál se Bauer.
 
Bauera trápila dvě zlomená žebra, zranil se před dvěma měsíci při pádu v tréninku v Gällivare. Zlomeninu ale odhalilo až vyšetření před Vánocemi, bolesti pak bývalého vítěze Světového poháru ještě dlouho limitovaly.
 
S tréninkem začal minulé úterý. S rozhodnutím ještě týden čekal až bude mít za sebou trénink v tempu. Zranění se po něm nezhoršilo a proto už ve středu věděl, že bude v Novém Městě startovat.
 
"Jen jsem to nechtěl křičet do médií. Tuto chybu jsem udělal před Toblachem, kdy jsem v plné radosti řekl, že je to super a žebra mě nebolí. Druhý den jsem jel superrychlý trénink a byl jsem na začátku trápení. Na to jsem si nyní dával pozor," vysvětlil Bauer, proč svoje rozhodnutí odtajnil před médii až dnes.
 
"Spousta lidí se mi divila, proč jsem po Falunu kariéru neukončil. Nové Město bylo hlavním bodem, proč jsem se rozhodl pokračovat. Pro mě to není řadový Světový pohár. Tady jsem poprvé vstoupil do světového lyžování a získal zde i první vítězství. Říkal jsem si, že pokud by bylo to jen trochu možné, tak startovat budu. A nakonec se to povedlo," řekl Bauer, který kvůli zranění odvolal účast na Tour de Ski stejně jako předešlé starty v seriálu SP.
 
Hnacím momentem pro něj bylo i letošní Tour de Ski. "Když jsem viděl Jakše a Novákovou, tak mě sezení na gauči doma přestalo bavit. Chtěl jsem udělat všechno pro návrat," popsal Bauer svoje pocity.
 
Svému startu dodává i humorný podtext, že bude pro mladé kolegy v reprezentaci výkonnostní hranicí. "A koho předjedu, tak by se nad sebou měl zamyslet. Když jsem se dozvěděl ve středu, že se pojede závod na pětikilometrovém okruhu, tak jsem začal mít obavy, zda se dokážu vrátit na stadion," žertoval Bauer, který bere jako malý zázrak, že bude v Novém Městě startovat.
 
Kromě startu v sobotním závodě nevyloučil ani variantu, že by se objevil v nedělní štafetě. "Ale to bude záležet na trenérovi, zda mi dá důvěru," dodal Bauer.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se